Tragédie na Strakonicku

Cyklistka se srazila s traktorem! Zemřela, stroj se převrátil v poli

Traktor srazil cyklistu
Zdroj: TV Nova
Bagr zapojený za traktorem se převrátil
Téma:

Policie vyšetřuje tragickou dopravní nehodu, která se stala v podvečer na silnici na Strakonicku. Srazila se tam starší cyklistka s traktorem, vážným zraněním na místě podlehla. Kdo nehodu zavinil, zatím není jasné.

Bylo krátce po šesté hodině večer, když se na místní komunikaci za obcí Krty-Hradce na Strakonicku srazila 77letá žena na kole s traktorem, který tudy projížděl. Traktor po nehodě sjel mimo silnici do pole.

 

Měl ještě za sebou minibagr, který se tam převrátil, ani on sám nedokázal přesný průběh nehody vylíčit. Od včerejšího dne zjišťujeme přesný průběh a hlavně příčinu této tragické nehody," uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

 

Cyklistce už záchranáři nemohli pomoci, vážným zraněním na místě podlehla. Alkohol u 62letého řidiče traktoru policie hned vyloučila. Na místě tragédie pracovala do pozdních nočních hodin.

 

 

Nehoda se stala na silnici za obcí, kterou využívají hlavně místní lidé. Jestli traktorista ženu přehlédl a srazil ji, nebo jestli cyklistka jela třeba v protisměru, komunikace je v těchto místech velmi úzká, anebo jestli se žena traktoru na poslední chvíli lekla a z kola spadla - ukáže až policejní vyšetřování.

Michaela Klárová/epa TN.cz