Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zranil se

Cyklistu minul padající strom o metr! Policie viní dřevorubce

Pokusu o těžké ublížení na zdraví z nedbalosti se měl dopustit 51letý dřevorubec, který v lese nedaleko Hradce Králové těžil stromy zasažené kůrovcem. Jeden ze stromů totiž spadl na lesní cestu a ohrozil cyklistu. Strom se na něj nezřítil jen díky jeho rychlé reakci, přesto se zranil.

Cyklista projížděl po značené lesní cestě minulý týden, když si najednou všiml, že přes ni padá vzrostlý strom. Začal prudce brzdit, havaroval a způsobil si zranění. O vteřinu později spadl strom jen asi metr od 50letého cyklisty.

 

Policisté zatím vše vyšetřují jako pokus o těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Podezřelým je 51letý dřevorubec, zákon totiž v takovém případě stojí na straně turistů. Pohybují se na značených cestách a těžař musí zabezpečit místo dopadu stromu.

 

 

Jiným případem jsou houbaři nebo turisté, kteří se procházejí po lese. Vstupují do porostu na vlastní nebezpečí, a pokud se zrovna v místě těží dřevo, neměli by tam chodit vůbec. Dopouští se tak přestupku, porušují lesní zákon a od policie mohou dostat pokutu.

Filip Pultar/epa TN.cz