nehody

Cyklistů po zimě přibývá. Dávejte pozor, apeluje policie na řidiče

Kolo se po nárazu rozpůlilo
Zdroj: Policie
Téma:

Nástup teplejšího počasí po zimě vylákal na silnice kromě motorkářů také cyklisty. A to se projevilo na množství nehod, policisté proto upozorňují řidiče, aby tuto skutečnost vzali v potaz a dávali na silnicích větší pozor a vyhnuli se tak zbytečným kolizím.

Ačkoliv se počasí stále velmi rychle mění, teplo po zimě již na silnici vylákalo větší množství cyklistů. Díky tomu výrazně přibylo nehod, ve kterých jezdci na kolech hráli nějakou roli.

 

Velmi nepříjemně dopadla například cyklistka, která v úterý objížděla stojící auto v obci Hustopeče nad Bečvou. Řidička octavie totiž čerstvě zaparkovala a projíždějící ženy na kole si nevšimla. Když pak otevírala dveře, zavadila o kolo a žena z něj spadla.

 

Cyklistka bohužel neměla ochrannou přilbu a zranila se na hlavě, záchranáři ji převezli do hranické nemocnice.

 

Ve stejný den pak v Hranicích na frekventované komunikaci přehlédl řidič kamionu cyklistu na kruhovém objezdu. Přední částí tahače pak najel na zadní část kola. "Vlivem toho cyklista upadl na silnici a zranil se. Z místa byl převezen na ošetření do nemocnice. Provedená dechová zkouška u obou řidičů byla negativní," přiblížila mluvčí policie Miluše Zajíčková.

 

 

Další nehodu pak vyšetřovali policisté ve Staňkové. "Jednačtyřicetiletá řidička osobního vozidla tovární značky Peugeot jedoucí po vedlejší silnici k silnici č. I/26 nerespektovala příkaz svislé dopravní značky Dej přednost v jízdě! a při vjíždění na hlavní silnici nedala přednost v jízdě devětapadesátileté cyklistce," uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

 

Žena v autě zastavovala před křižovatkou, cyklistka vyjela v tu chvíli z částečně zakryté cyklostezky. Žena se při pádu z kola naštěstí nezranila nijak vážně, dokonce odmítla přivolání záchranky.

 

"S nastupujícím jarem se bude na silnicích objevovat stále větší počet cyklistů, kteří po zimě opráší svá kola a budou na nich vyrážet do zaměstnání nebo na projížďku. Proto s tím musíme jako řidiči motorových vozidel počítat a být více opatrní a pozorní, aby nedocházelo ke zbytečným kolizím a nehodám," apeluje na řidiče Zajíčková.
 

klma TN.cz