Konec oprav

D1 bude průjezdná bez omezení. Příští rok nás ale čeká peklo

Téma:

Řidiči mohou jásat. Po dálnici D1 mezi Prahou a Brnem se ode dneška projedou prakticky bez omezení. Ředitelství silnic a dálnic na zimu totiž kromě jedné výjimky přerušilo a zastavilo práce. A ty finišují i na ostatních dálnicích. Nanovo a ještě ve větším se rozjedou zase v březnu. Třeba na dálnici D1 se bude opravovat 9 úseků najednou.

Řidiči na nejvytíženější dálnici v republice dostali v předstihu vánoční dárek. Po dlouhých měsících omezení, kolon a zdržení je teď cestování mezi Prahou a Brnem téměř bez komplikací. Dálnice se opravuje jen na úseku mezi Jihlavou a Velkým Beranovem.

 

"Budeme finišovat práce buď v nejbližších dnech nebo na začátku prosince," řekl o posledním rozkopaném úseku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

 

Dálnici D1 bez oprav si budou moci řidiči užívat do března - pak ale začne o to větší peklo. Rekonstruovat se začne rovnou devět úseků najednou. Jen pro představu ze 190 kilometrů mezi Prahou a Brnem budou omezení na 70.

 

 

Dobrou zprávou alespoň pro příští měsíce je, že kromě D1čky se s pracemi finišuje i na dálnicích D2, D10 a dalších klíčových republikových dopravních tepnách. Všude by práce měly skončit nejpozději na začátku prosince - tedy opět kromě jedné výjimky a to problémové dálnice D8, která se má po mnohaletých peripetiích otevřít 17. prosince.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo, David Pik TN.cz