Dopravní tepna

D1 jako staveniště. Oprava dálnice se táhne, skončí asi za dva roky

David Pik
David Pik
Aktualizováno 29.9. 2019 22:11
Téma:

Dálnice D1 se změnila ve staveniště. Na trase mezi Prahou a Brnem se momentálně jezdí skoro víc na opravovaných úsecích, než mimo ně.

Je to i proto, že stavební práce se rozjely naplno a téměř všude. Řidiči se ale ptají, proč se stejným tempem nestavělo už dřív. Celá modernizace D1 by měla skončit v roce 2021, což je o dva roky později než se plánovalo.

 

Hoří termíny, a tak teď stavební firmy dělají na dé jedničce od nevidím do nevidím. Až si z toho někteří lidé dělají legraci. Třeba Pavel Říha v bagru skoro i spí.

 

"Ředitelství silnic a dálnic nyní tlačí velmi silně na své dodavatele, aby postup modernizace především dé jedničky zrychlily," potvrzuje mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

 

 

Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Stroje i dělníci jsou teď všude. Štáb TV Nova napočítal asi 40 kusů techniky a 70 pracantů.

 

Je ale otázkou, proč to nešlo už dřív. Přitom loni byl téměř nadlidský úkol tu někoho najít. Podle toho to pak dopadlo. Kvůli zpoždění prací zůstala dálnice zúžená i v zimě a špatně udržovatelnou komunikaci několikrát zablokovaly uvízlé kamióny. Až poté Ředitelství silnic a dálnic stavební firmy z D1 vyhodilo.

Modernizace dálnice D1 by měla skončit na podzim 2021 - tedy s dvouletým zpožděním. Ministerstvo dopravy nevylučuje, že bude muset stavebním firmám ještě připlatit.

Související témata:
pez TN.cz