Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Uzavřená dálnice

Vysočinou se přehnala vánice! Po nehodách byla zavřená D1

Hromadné nehody, ve kterých uvízlo až patnáct aut, zablokovaly v pondělí odpoledne dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu. Vysočinou se totiž, hlavně v okolí Měřína, přehnala sněhová vánice.

Vše začalo nehodou dvou kamionů a tří osobních aut před 16. hodinou. Kvůli mizernému počasí na asi desetikilometrovém úseku havarovalo celkem 15 aut.

 

"Zatím máme hlášeno jedno lehké zranění," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

Máte nějakou fotku či video, jaká je situace na D1? Pošlete nám to na zpravy@nova.cz.

 

Policisté doporučovali řidičům osobních aut sjet na exitu 134 Měřín a vrátit se na exitu 119 (Velký Beranov) nebo na exitu 112 (Jihlava). "Nicméně i na silnici II. třídy 602, která vede souběžně s dálnici, je situace špatná," upřesnila Kroutilová s tím, že kamiony by měly zůstat na dálnici a čekat.

 

Po 18. hodině se podařilo alespoň jeden pruh zprůjezdnit, v místě nehod se ale vytvořila kolona dlouhá 12 kilometrů. "Provoz byl obnoven dvěma jízdními pruhy. Kolona má 16 kilometrů se zdržením 120 minut a pomalu se rozjíždí," informovalo po 19. hodině Národní dopravní infocentrum.

 

 

Na Vysočině právě v okolí Měřína se odpoledne prohnala sněhová vánice a čerstvě napadlý sníh začal ihned namrzat. "Na silnicích to opravdu hodně klouže a to nejen na dálnici a silnici 602," uzavřela Kroutilová.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

Zákaz sněhuláků! Podporují chtíč, tvrdí duchovní

TN.cz