Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Směr na Prahu

D4 uzavřely dvě nehody: Dodávka se otočila na bok, auto na střechu!

Tragická nehoda dodávky s nákladním autem na D5
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek

Dvě nehody blízko u sebe zkomplikovaly ve středu odpoledne dopravu na dálnici D4 ve směru na Prahu. Na 17. kilometru se postupně převrátila dodávka a také osobní auto. Směr na Prahu byl tak neprůjezdný.

Po sedmnácté hodině už nehoda zmizela z portálu dopravniinfo.cz, místo je tak znovu plně průjezdné.

 

"Obě nehody se staly blízko u sebe u křižovatky u Mníšku pod Brdy. Dodávka se při nehodě převrátila na bok, osobní auto nejprve najelo do stráně a pak se převrátilo na střechu na dálnici," řekl TN.cz krátce před středeční 16. hodinou mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

 

Po 16. hodině dodal, že dodávku se nakonec podařilo otočit na kola pomocí navijáku a že přivolaní hasiči pomohli i s jejím naložením na vůz odtahové služby.

 

Doplnil, že situaci na místě výrazně zkomplikoval fakt, že dodávka převážela stroj vážící přes půl tuny, takže její převrácení na kola a odtažení bylo mnohem náročnější, než je u podobných nehod běžné.

 

"Kolegové nejprve přetočili zpět na kola osobní auto a odtlačili ho do odstavného pruhu, aby mohli provést úklid vozovky," vysvětlil Holomčík, podle kterého byla doprava na místě odkláněna na vedlejší silnici. Policejní mluvčí Jana Dětská doplnila, že nehody se obešly bez zranění.

 

 

Na dálnici D4 se vážnější nehoda stala už ve středu v osm hodin ráno, když se v opačném směru po smyku převrátilo přes střechu osobní auto.

pez TN.cz