nehoda i náhoda

Dáda, lovkyně lumpů: Kdo je muž, kterého její nehoda dostala za mříž

Dáda Patrasová
Zdroj: Profimedia
Dáda Patrasová

Ve stopách Reno Rainese, slavného Odpadlíka, se vydala Dáda Patrasová. Za volant sice sedla s alkoholem v krvi, díky nehodě, kdy se srazila s dalším autem, se ale podařilo dopadnout mezinárodně hledaného zločince. Kdo je tento tajemný muž, který byl na útěku před policií několika států?

Mezinárodně hledanému muži je 29 let a pochází z Ukrajiny. “Vydání osoby bylo žádáno pro účely trestního stíhání pro trestný čin nezákonná výroba, příprava, obchod, držení, transport nebo prodej psychotropních látek či látek podobných,“ uvedl pro TN.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.


Na území České republiky pobýval muž bez povolení. Cizinecká policie tedy zahájila správní řízení a Ukrajinec má v tuto chvíli dvouletý zákaz pobytu na území členských států Evropské unie.


Zadržený Ukrajinec se do své vlasti zatím ještě nedostal. Podle úterního sdělení státního zastupitelství je stále ještě v České republice. Čeká na převoz ve vydávací vazbě.

 


Nehoda se stala ve středu 26. prosince. Na křižovatce v pražských Vinohradech se srazila dvě auta, jedno z nich řídila právě Patrasová. Policie u ní po nehodě naměřila více než dvě promile alkoholu. Patrasová tvrdila, že jde o zbytkový alkohol. Při nehodě se nikdo nezranil.


Později vyšlo najevo, že řidič druhého auta z místa utekl. Nakonec se jej podařilo chytit. Policisté pak zjistili, že se jedná o muže, na nějž je vydaný mezinárodní zatykač.

 

Podívejte se na rozhovor s Dádou o nehodě:
 

rod TN.cz