PALUBNÍ KAMERA

Šílená jízda nočními ulicemi. Zfetovaný řidič vezl i ženu a malé dítě

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 1. 7. 2020
Téma:

Divokou honičku s mužem, který v autě vezl mladou maminku s malým dítětem a přiznal se k užití pervitinu, zachytili policisté z Pardubického kraje na palubní kameru. Video z půlky června policie zveřejnila teprve nyní.

Podezřelého auta si všimla policejní hlídka nad ránem 18. června v Moravské Třebové. Řidič ignoroval dopravní značky.


"Nerespektoval ani pokyn hlídky k zastavení a začal ujíždět. Několikrát za dobu jízdy gestikuloval rukou z okénka. A částečná jízda v protisměru mu také nečinila potíže. Než konečně zastavil, dojel od Moravské Třebové až do obce Lázy," popsal policejní mluvčí Ondřej Zeman.


Na policejní záběrech je vidět divokou honičku úzkými a nepřehlednými cestami. "Na výzvu hlídky, aby z vozidla vystoupil, nereagoval a snažil se nadále ujíždět, a kolegové byli nuceni použít donucovací prostředky," doplnil Zeman.

 


Test na drogy a alkohol 28letý řidič odmítl, přiznal ale, že si dal asi hodinu před jízdou pervitin. Policisté navíc zjistili, že má zákaz řízení až do roku 2022. V autě s ním navíc jela 22letá žena s dítětem.


"Muž je v současné době podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy mu v případě prokázání viny před soudem může být uložen trest až dva roky odnětí svobody," uzavřel Zeman.
 

TN.cz