Zasahovali hasiči

Dálkový autobus uvázl na vlakovém přejezdu. Cestující museli evakuovat

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč, David Pik
Publikováno 9. 7. 2020
Téma:

Dálkový autobus na cestě z Prahy do Brna se ve čtvrtek odpoledne zasekl na železničním přejezdu v Lukách nad Jihlavou na Vysočině. Cestující okamžitě evakuovali a přerušili provoz na trati, nikdo neutrpěl zranění. Hasičům zabralo vyproštění autobusu podle informací TV Nova přibližně dvě hodiny.

Dramatické chvíle ve čtvrtek odpoledne zažili pasažéři, kteří jeli dálkovým autobusem z Prahy do Brna. Uvázl totiž na železničním přejezdu u Jihlavy a nechtěl se hnout. Cestující tak museli okamžitě ven a vlaky přestaly jezdit.

 

"Přijali jsme oznámení o autobusu uvázlém na železničním přejezdu. Okamžitě jsme začali dělat opatření tak, aby nedošlo k ohrožení zúčastněných osob. Železnice už informaci měla, takže provoz byl včas zastaven," řekla TN.cz policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

Hasičům dalo vyprošťování autobusu zabrat, trvalo přibližně dvě hodiny. Podle informací TV Nova navíc sjel autobus ze své obvyklé trasy kvůli kolonám. Namísto zkrácení jízdní doby však nakonec nabral mnohem větší zpoždění.

 

 

"Krátce před 19. hodinou se podařilo autobus vyprostit, nikdo nebyl zraněn," doplnila Kroutilová. Místem tak mohly opět začít projíždět vlakové spoje.

 

Podívejte se na další záběry z místa, na kterých už je autobus mimo železniční přejezd:

TN.cz