Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.4. 2018 21:23
rekonstrukce D1

Dálnice D1 je průjezdná, stavbaři v noci zbořili dva nadjezdy

Zdroj: TV Nova

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli bourání nadjezdů.

Nejprve byl dnes ráno obnoven provoz ve směru na Brno a po 10:00 se otevřel i pruh na Prahu. Objízdná trasa od sobotního večera vedla v obou směrech po silnicích I/34 a I/38 přes Humpolec a Havlíčkův Brod. Dálnice je však nyní stále průjezdná v omezeném provozu, protože na ní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončuje práce spojené s odstraňováním nadjezdů. ČTK to řekla policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková.

 

V úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem v polovině března začaly dvouleté opravy dálnice. Nadjezdy přestaly vyhovovat kvůli rozšiřování dálnice.

 

ŘSD zvolila termín uzavírky na noc ze soboty na neděli kvůli nižšímu provozu v danou dobu. "Provoz na objízdných trasách byl zvýšený, ale žádné komplikace nenastaly," řekla Čírtková.

 

 

Zakázku na opravy 13,6 kilometru dálnice Humpolec - Větrný Jeníkov od ŘSD dostalo sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali, kazašské SP Sine Midas Stroy a české stavební společnosti Geosan Group. Jde o práce v hodnotě 1,7 miliardy korun. Stavbu chtělo ŘSD zahájit už vloni, ale jde o jeden z úseků D1, u něhož napadly stavební povolení rozkladem Děti Země.

 

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli modernizaci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je z rekonstruovaných částí D1 nejdelší.

hru / čtk TN.cz