Dopravní omezení

Dálnice D5 na Plzeň stála! Zavřená je i silnice mezi Jabloncem a Libercem

Kolona
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto.
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 18.12. 2019 10:38
Téma:

Středeční ráno se zkomplikovala doprava řidičům, kteří mířili z Prahy směrem na Plzeň. Nehody ale zbrdily provoz i u Liberce nebo u Vyškova.

Dálnice D5 na 16,5 kilometru ve směru na Plzeň byla neprůjezdná kvůli hned čtyřem dopravním nehodám s účastí šesti vozidel. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Jednu osobu museli hasiči museli vystříhat z auta, záchranka odvezla z místa nehody dva zraněné.


Dálnice ve směru na Plzeň byla zhruba od sedmi hodin ráno neprůjezdná, krátce po osmé hodině byl provoz obnoven alespoň v levém jízdním pruhu. Objízdná trasa přes město Beroun způsobila až půlhodinové zpoždění. Příčinu a okolnosti nehod zjišťuji dálniční policisté.

 

Minutu po šesté hodině se stala dopravní nehoda také na silnici číslo 14 mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem, u Novoplastu. "Podle předběžných informací z místa události řidič s nákladním vozidlem, aby zabránil střetu s protijedoucím osobním vozem, strhl řízení a vyjel mimo vozovku. Ke střetu osobního a nákladního vozidla nedošlo, ale řidič s nákladním vozem havaroval," približuje tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

 

Uvedená silnice je v současné době s ohledem na šetření celé události uzavřena od posledního kruhového objezdu v Jablonci nad Nisou k prvnímu kruhovému objezdu v Liberci. Míříte-li z Liberce do Jablonce a naopak, využijte k cestě těmito směry silnici vedoucí přes Proseč nad Nisou nebo silnici číslo 35.

 

Komplikace nejen na silnici, ale i v železniční dopravě čekají cestující mezi Brnem a Vyškovem. V obci Rousínov kolem osmé hodiny ranní strhlo nákladní vozidlo na železničním přejezdu v ulici Mlékařská vlakové troleje. Přejezd z obou stran je neprůjezdný, provoz na trati byl zastaven, obnoven bude nejdříve po deváté hodině. Hlavní tah na Brno je průjezdný. Pro cestující je připravena náhradní autobusová doprava.

 

Takhle zablkovala hromadná nehoda dálnici D5 (9/2019): 

TN.cz