Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2018 22:57
vážná nehoda

Na D5 se převrátil mikrobus! Zranilo se 8 lidí, zasahoval vrtulník

Převrácený mikrobus na D5
Zdroj: facebook, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje

V sobotu večer na 49. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov havaroval mikrobus. Vážná nehoda se neobešla bez zranění, na místo kromě záchranářů, policie a hasičů zamířil také vrtulník. Policie odkláněla dopravu na exitu 41. Mikrobus se při nehodě převrátil.

K nehodě na dálnici D5 podle policejního informačního portálu vyjely jednotky Integrovaného záchranného systému (IZS ) krátce před půl devátou.

 

Na 49 kilometru se při vážné nehodě převrátil mikrobus. Nehoda se naneštěstí neobešla bez zranění. Kvůli vážnosti na místo vyrazil také vrtulník záchranářů.

 

"Celkem bylo ošetřeno 8 zraněných. 7 osob utrpělo středně těžká zranění a 1 účastník utrpěl lehká zranění. 2 pacienti byli na Emergency přepraveni letecky - ostatní sanitními vozy," zveřejnili plzeňští záchranáři. Všichni zranění byli cizinci, zraněny byly i tři děti ve věku 6 až 8 let.

 

Policie dálnici ve směru na Rozvadov zcela uzavřela a odkláněla dopravu na EXITU 41. Nájezd byl pak možný na EXITU 50. Kolem desáté byl neprůjezdný pruh pro pomalá vozidla.

  

 

Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR se za nehodou okamžitě vytvořila kolona, která měla kolem půl desáté dva kilometry.

 

Vážnou nehodu řešili v sobotu večer také pražští policisté, hasiči a záchranáři. V ulici Evropská se střetla dvě osobní auta.

 

"V ulici Evropská ve směru do centra zasahují hasiči z Petřin u nehody dvou osobních vozidel. Hasiči musí vyprošťovat. Spolupracujeme s pražskými záchranáři a policisty," uveřejnili hasiči na Twitteru.

klma TN.cz
Reklama