Dopravní komplikace

Dálnice D10 byla zavřená. U Boleslavi se na svodidla převrátil kamion

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 19.10. 2019 07:03
Téma:

Další vážná nehoda omezila v pátek provoz na českých dálnicích. Na D10 se u Mladé Boleslavi převrátil kamion. Ten zůstal ležet na středových svodidlech. Ve směru na Prahu byla dálnice zcela uzavřená, na Liberec se jezdilo jedním pruhem. Už dopoledne zkomplikovala řidičům cestu do Brna srážka dvou nákladních aut na D1.

Nehoda se stala ve směru na Prahu před půl druhou na 43. kilometru. Směr na Prahu byl úplně uzavřený, policisté odváděli dopravu na exitu 44 – Mladá Boleslav.

 

Po 14. hodině středočeští hasiči na twitteru informovali, že zavřené jsou oba směry, brzy na to byl ale ve směru na Liberec provoz obnoven v pravém pruhu. Z nabouraného kamionu, který měl poničit také osobní vůz, unikala nafta. Nákladní vůz zůstal ležet na středových svodidlech. Podle hasičů se nikdo nezranil.

 

Policisté v páteční večerní špičce pustili provoz na Prahu na dvě hodiny jedním pruhem, od 23. hodiny byl opět uzavřen. Během noci se pak podařilo kamion odtáhnout a místo dát do pořádku.

 

 

Ještě po 14. hodině pokračovalo také překládání nákladu z kamionu, který se před 6. hodinou ráno srazil s cisternou na D1 u Brna. V místě nehody byl provoz veden jen levým jízdním pruhem. Ráno byla nejvytíženější dálnice ve směru na Brno úplně uzavřená.

 

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Podle záběrů, které hasiči zveřejnili na twitteru, se z jednoho kamionu vysypala část nákladu. Druhý vůz, který na dálnici kolidoval, byla cisterna. Kabina jejího tahače byla úplně zničena.

 

 

Podle ŘSD bylo potřeba počítat se zdržením minimálně 90 minut. Auta musela sjíždět u Ostrovačic na 178. kilometru, na dálnici se mohla vrátit u Kývalky na 182. kilometru. Před sjezdem u Ostrovačic se vytvořila přibližně osmikilometrová kolona. Levý jízdní pruh byl otevřený okolo 10. hodiny.

 


 

TN.cz