dopravní omezení

Dálnici D8 poničil sesuv půdy! Opravy začaly po šesti letech

Řidiče od čtvrtka čekají komplikace na dálnici D8 mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem. V místě, které před šesti lety zavalil obří sesuv, se bude několik měsíců projíždět jen jedním jízdním pruhem. Podle Ředitelství silnic a dálnic tam budou probíhat opravy dálničních mostů kvůli změnám v terénu pod dálnicí.

Na řidiče čeká několikaměsíční omezení, které začne ve čtvrtek a skončí na podzim. Postupně se zavřou oba jízdní pruhy. S opravami se začne nejprve v pravém jízdním pruhu. To znamená ve směru od Prahy do Ústí nad Labem.

 

Pravý pruh bude uzavřen ještě během čtvrtečního odpoledne. Technici prý musejí opravit oba mosty, na kterých je tam dálnice postavená. "Stavba prochází poměrně nestabilním územím, které mělo za důsledek určité deformace podloží," vysvětlil František Zuckerstein, hlavní vedoucí dálnice D8.

 

Před šesti lety se na opravovaném území sesunula zemina při stavbě dálnice. Téměř hotový úsek dálnice sesuv zničil a musel se postavit znovu. Navíc se investovaly stovky milionů korun do pilířů, které měly dálnici přikovat k zemi. "Došlo k určité deformaci nosné konstrukce, která se nám mírně ohnula díky deformacím v podloží," dodal Zuckerstein.

 

 

Podle geologů je dálniční úsek postaven na velmi nestabilním geologickém podloží. V minulosti mluvili o tom, že ani nákladné pilíře nebudou na zabezpečení dálnice stačit.

reg TN.cz