Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2016 21:09
převrácený kamion

Dálnici uzavřela nehoda kamionu s prasaty. Uspávají zraněná

Zdroj: TV Nova

Dnes nad ránem uzavřela dálnici D1 u Brna nehoda kamionu s prasaty. Část jich museli hasiči vyprošťovat, další část zraněných zvířat museli veterináři na místě uspat. Dálnice bude na 168. kilometru uzavřena zřejmě celé dopoledne

Nehoda maďarského kamionu s prasaty se stala na 168. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu v půl páté ráno. V úseku, který je kvůli opravě zúžený se tam převrátil kamion do stráně vedle dálnice.

 

"Kamion vezl asi 105 prasat. Zhruba polovina je jich živá, polovina mrtvá. Některá prasata museli hasiči vyprostit z vozu. Ta, která by kvůli zraněním nepřežila, uspával veterinář," řekl TN.cz mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikloška.

 

 

Dálnice je kvůli náročnému odstraňování následků nehody zcela uzavřená - jde o úsek deseti kilometrů, který řidiči objíždějí po silnici druhé třídy, která vede vedle dálnice.


13

GALERIE: Nehoda kamionu s prasaty

Zdroj: ČTK

Nehoda kamionu s prasaty - 3

Hodnocení:


 

D1 zůstane na tomto místě uzavřená zřejmě ještě celé dopoledne. Čeká se totiž na příjezd maďarského kamionu, kam budou živá prasata přeložena. Naopak pro mrtvá těla musí zase přijet kamion z kafilerie.

tn.cz / gar