MAGA Bomber

Další bomby v USA: Dostal ji i Trumpův kritik, herec De Niro!

Téma:

Policie zasahovala nad ránem amerického času v domě, kde sídlí dvě firmy spojené se známým hercem Robertem De Nirem. Na adresu jeho restaurace ve čtvrti Tribeca totiž přišel podezřelý balíček. Policie se domnívá, že herec je dalším adresátem bomb, které neznámý pachatel zasílá odpůrcům Donalda Trumpa. V pořadí už devátá a desátá zásilka pak mířila bývalému viceprezidentovi Joei Bidenovi, objevili je na poštách ve státě Delaware.

Policie zasahovala ve čtvrtek okolo 4. hodiny ráno (10 hodin našeho času) v sedmém patře budovy na adrese 375 Greenwich Street ve čtvrti Tribeca.

 

 

Policejní velitel Thomas Antonetti potvrdil CNN, že na místě zasahují pyrotechnici kvůli další podezřelé zásilce. Evakuace nebyla nutná, protože budova byla již tou dobou prázdná.

 

Zásilka nesla obdobné znaky jako bomby, které v uplynulých dnech dostali finančník George Soros, Clintonovi, Obamovi, televize CNN a další představitelé Demokratické strany. Podle stanice NBC policie prověřuje verzi, že na cestě je další bomba, která je adresovaná bývalému viceprezidentovi Joe Bidenovi. 

 

Na adrese, kam poslední zásilka přišla, sídlí společnosti Tribeca Film Festival a Tribeca Grill, obě jsou spojené s hollywoodským hercem Robertem De Nirem, který v minulosti kritizoval prezidenta Donalda Trumpa.

 

Herec se totiž podle ČTK dostal letos v létě na stránky amerických médií kvůli útočným výrokům na adresu prezidenta při předávání divadelních cen Tony. Oscarový herec, který už předtím prohlásil, že by Trumpovi nejraději dal pěstí, na udílení ceny za použití vulgárního anglického slova "fuck" urazil prezidenta. Trump ho pak označil za "individuum s velmi nízkým IQ".

 

ČTK uvedla, že policisté se dnes rovněž dostavili na poštovní úřad ve městě New Castle ve státě Delaware, aby analyzovali další dnes doručený balíček. Adresován byl bývalému viceprezidentu Joeu Bidenovi, který nedaleko bydlí. Podle agentury AP bylo zjištěno, že i tato zásilka se podobá balíčkům s trhavinou, které dostaly jiné osobnosti demokratů.

 

 

Vzhledem k tomu, že bomby chodí jeho kritikům, pro odesílatele se vžila přezdívka MAGA Bomber, podle Trumpova hesla Make America Great Again (Udělejme Ameriku zase skvělou).

vbo TN.cz