Video rvačky

Další brutální rvačka dětí. Bitce chlapců v Pelhřimově přihlíželi další

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 18.2. 2020 12:42
Téma:

Po drastickém videu z Pardubic, kde záběry zachycují pouliční rvačku dvou školáků, se podobné video objevilo z Pelhřimova. Dva mladí kluci se do sebe pustili před zraky svých vrstevníků a jeden z nich bitku natočil na mobilní telefon. Zatímco pardubický incident policisté už vyšetřují, o rvačce v Pelhřimově neměli ani tušení.

Video se na sociálních sítích objevilo v pondělí. Zachycuje dva chlapce uprostřed ostré bitky v prostoru zřejmě hřiště. Na záběrech je vidět mezi stromy bílý dům. Spekuluje se o tom, že může jít obyčejnou "bytovku", ale také o školu, kam chlapci možná chodí.

 

Rvačce tmavovlasého kluka ve světlé mikině a tmavých kalhotách se světlovlasým sokem v černém přihlíží početná skupinka diváků. Ze záběrů je patrné, že se zřejmě jedná o jejich vrstevníky. Nikdo z nich neudělá nic, čím by nerovný boj ukončil. Poměřování sil přihlíží chlapci i dívky.

 

 

V porovnání s pardubickým incidentem je z videí patrné, že celá záležitost měla velmi podobný průběh. Na obou snímcích je dvojice v surovém zápase beze zbraní, které přihlížejí další děti. Nikdo nezasáhne, pouze "utkání" natáčí.

 

"Případ jsme zaevidovali a budeme se jím dále zabývat," potvrdila policejní mluvčí Andrea Muzikantová vyšetřování pardubické dětské rvačky.

 

Jestli se jedná o nějakou krutou formu zábavy, nebo vyřizování účtů mezi dětskými gangy, zatím netuší ani policie. Muži zákona o podobných rvačkách často ani nejsou informováni. Autoři videí záznam sice vyvěsí na sociální sítě, ale policii neinformují.

 

 

"Je velký problém v tom, že se podobné záležitosti k nám ani nedostanou. V uplynulých dnech žádnou podobnou událost neevidujeme. Je třeba, aby lidé tyto věci hlásili. My jsme ze zákona povinni se zabývat každým takovým oznámením, často tak činíme i z vlastní iniciativy," řekl policejní mluvčí David Linhart.
 

Záběry rvačky dvou školáků v Pardubicích:

TN.cz