Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Otřesný případ

Další brutální týrání! Muž na Sušicku umlátil kocoura

Kočka - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Policisté z Plzeňského kraje vyšetřují další případ surového týrání zvířat. Viní z něj šestačtyřicetiletého muže ze Sušicka. Ten podle policistů umlátil kocoura. Co ho k tomu vedlo, policisté neuvedli. V případě odsouzení hrozí muži šest měsíců až tři roky za mřížemi.

Muž ve zkráceném přípravném řízení převzal od policistů oznámení, že je podezřelý z týrání zvířat. Policisté vyšetřování případu, který se měl stát na konci dubna, teď ukončili.

 

"Muž dne 24. února letošního roku, úmyslně zvlášť surovým způsobem, usmrtil kocoura rodu kočky domácí. Podezřelý muž dvakrát mrštil kocourem na podlahu v bytě a tento na následky zranění uhynul," uvedla, z čeho je muž podezřelý, mluvčí plzeňských policistů Dana Ladmanová.

 

Podle policistů se tak měl muž dopustit trestného činu týrání zvířat. To až na výjimky zakazuje usmrcování zvířat ubitím, ubodáním a dalšími metodami, které by zvířeti způsobily nepřiměřenou bolet nebo utrpení.

 

 

"Muž může být potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti," dodala policejní mluvčí Ladmanová.
 

Otřesný případ týrání řeší policisté také v Karviné. Tam měli o víkendu kočku umlátit malí kluci. Vše sledovalo z balkónů několik lidí, zabránit malým grázlům v činu se jim ale nepodařilo.

vbo TN.cz