Protikorupční policie

Další čachry v pražském dopravním podniku: 14 stíhaných!

Zadržený Ivo Rittig
Zdroj: TN.cz

Poté, co se na veřejnost dostaly informace o podivných zakázkách na tisk jízdenek pražské hromadné dopravy, přichází další "bomba". Protikorupční policie totiž rozkrývá další prapodivné obchody uvnitř dopravního kolosu.

Protikorupční detektivové totiž stíhají dalších 14 lidí kvůli praní špinavých peněz. Mezi obviněnými je známý lobbista Ivo Rittig, ale i bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák a jeho matka. Informuje o tom pondělní MFDNES.


Policisté se zajímají hned o tři podezřelé zakázky - o dodávku SMS jízdenek, prodeje dlouhodobých kupónů v metru a tisk papírových jízdenek. Vyšetřovatelé tvrdí, že za vším stojí organizovaná skupina, která s penězi čarovala tak obratně, že záhy nebylo jasné, odkud pocházejí.


Zisk pak podle kriminalistů putoval mimo jiné k lobbistovi Ivo Rittigovi a tehdejšímu řediteli podniku Martinu Dvořákovi, který před příchodem do dopravního podniku šéfoval například televizi Prima. Dalšími příjemci nelegálního zisku měli být Rittigovi právníci.


Peníze se přitom propíraly přes velmi rafinovaný systém, který měl víc úrovní - zjednodušeně se peníze "prohnaly" přes několik firem sídlících v daňových rájích. Odhalit celou síť pomohl především Rittigův bývalý účetní Jaroslav Kubiska, který policistům pomáhá proto, aby on sám dostal nižší trest.

pez TN.cz