Nepoznají strany

Lékaři dvakrát zpackali operaci, zdravé koleno řezali dalšímu muži

Operace
Zdroj: Profimedia
Téma:

Slavný fotbalista František Rapan (75) nebyl zřejmě jediný, komu v nitranské nemocnici operovali špatné koleno. O deset dní později tam totiž jinému pacientovi voperovali do levého kolena vložku, která ale patřila do pravého.

Místo jedné operace musel pacient slovenské nemocnice v Nitře podstoupit hned dvě. Lékaři mu údajně místo pravého kolena operovali to levé. Podle RTVS se tak stalo jen deset dní poté, co podobnou chybu udělali u slavného fotbalisty Františka Rapana.

 

Ten je nyní v důchodu a už delší dobu má problémy s pravým kolenem. Ze své poslední operace se však bude vzpamatovávat ještě hodně dlouho. Právě v nitranské nemocnici si totiž při operaci spletli strany a operovali mu zdravé koleno. Rapan si teď stěžuje, že ho bolí obě a nemůže chodit.

 

"S kolenem, které mu měli operovat, byl u lékaře už hodněkrát. S tím druhým neměl nic. Byla to jeho opora. Na té noze vše bez problému zvládal," popsala jeho manželka Eva. Pětasedmdesátiletý sportovec se probudil z narkózy a zjistil, že hadička mu trčí z nesprávné nohy.

 

 

Samotná nemocnice celé situace lituje a uvědomuje si svou zodpovědnost. Vzhledem k vyšetřování však nebude věc více komentovat. Druhý pacient žádnou stížnost zatím nepodal.


Chyba lékařů bude mít pro Františka dlouhodobé následky:

pan TN.cz