OTEVŘENÁ HOSPODA

Další hostinský měl i přes zákaz otevřeno. Zakročili strážníci

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 15:50
14.1. 2021 12:30
Téma:

Restaurace v centru Prahy měla otevřeno, přestože to vládní opatření zakazují. I v nejpřísnějším stupni restrikcí tam čepovali a podávali hostům pivo, za což teď majiteli hrozí tučná pokuta.

Svým očím nevěřili strážníci při pondělní obchůzce v centru hlavního města. V Dlouhé třídě, vlastně jen pár desítek metrů od ministerstva průmyslu a obchodu, zjistili večer otevřenou restauraci.

 

Uvnitř sedělo několik hostů popíjejících pivo, všichni samozřejmě bez roušek na obličeji. "U pípy stáli další dva muži a čepovali pivo, taktéž bez zakrytých dýchacích cest,“ popsali situaci strážníci.

 

Pětapadesátiletý majitel sice hlídce tvrdil, že v restauraci nesedí žádní hosté, že to jsou jen jeho zaměstnanci, ti to ale vzápětí popřeli. "Shodně uvedli, že když si chtěli objednat jídlo s sebou, dotyčný jim řekl, že má normálně otevřeno, a vyzval je, ať se posadí a dají si pivo,“ uvedla městská policie.

 

 

Strážníci zjistili totožnost přítomných a přestupky předají  k řešení správnímu orgánu. V případě nelegálně otevřené restaurace jde o porušení krizového zákona, a tak je správním orgánem Magistrát hlavního města Prahy. Nenošení roušek na veřejnosti však znamená porušení zákona o ochraně veřejného zdraví, a tak přestupky spadají pod hygieniky.

 

 

Kvůli nelegálně otevřené restauraci už padaly tučné pokuty v minulosti. Zřejmě nejznámějším porušením zákazu byla otevřená restaurace na Vyšehradě, která stála kariéru tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). Dalším známým hříšníkem je restaurace Šeberák, která zákaz provozu porušila opakovaně.

 

Podívejte se na reportáž TV NOVA o opakovaném porušení zákazu: 

TN.cz