Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2018 07:49
předpověď počasí

Rekordní teploty ve čtvrtek, déšť o den později! Jak bude o víkendu?

Počasí - oteplení_2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Následující dny budou nezvykle teplé, meteorologové předpokládají, že ve čtvrtek by dokonce měly padat teplotní rekordy. K večeru ale bude přibývat oblačnosti a před víkendem má na většině území Česka pršet. Situace se opět zlepší v sobotu.

Slunečný den, který by měl být tím nejteplejším od začátku letošního roku - takový očekávají meteorologové čtvrtek. Rtuť teploměru by se měla vyšplhat výše než v pondělí, kdy padlo celkem 42 nových teplotních rekordů.

 

K večeru pak ale bude přibývat oblačnosti a místy se mohou objevovat přeháňky. Ojediněle hrozí i bouřky. A následující den už by mělo pršet na většině území Česka.

 

Čtvrtek

Jasno až polojasno. Později odpoledne a večer od jihozápadu přibývání oblačnosti, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. V noci čerstvý jihovýchodní až východní vítr 4 až 8 m/s, zejména na Českomoravské vrchovině místy s nárazy kolem 15 m/s. Na západě Čech, na severovýchodě Moravy a ve Slezsku slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Přes den čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku vítr mírný 2 až 5 m/s.

 

 

Pátek

Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky, místy i bouřky. Během dne postupně ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na západě jen kolem 16 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na jihozápadní a bude slábnout.

 

Sobota

Většinou polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

Neděle

Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

Předpověď počasí:


 

lud TN.cz