Nelegální výlet

Další migranti v Česku: V kamionu našli pět Afghánců bez dokladů

Běženci v kamionu - 4
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Ve čtvrtek byli brněnští celníci v Řipské ulici pořádně překvapeni. V kamionu, který řídil makedonský řidič, našli v nákladovém prostoru pět cizinců. Ti tvrdili, že jsou z Afghánistánu, ale doklady u sebe neměli. Incident prošetřuje policie. Obdobný případ se totiž stal i den předtím v Praze, kde se po odhalení migranti rozutekli do polí.

Podle policie mezi sebou mají někteří cizinci rodinné vazby. "To, jakým způsobem se otec se synem, dva bratři a další mladík dostali do nákladového prostoru kamionu s makedonskými registračními značkami, policisté zjistí s pomocí tlumočníka až po jejich výslechu. Stejně tak musí vyslechnout sedmačtyřicetiletého šoféra náklaďáku," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Všichni shodně tvrdili, že jsou z Afghánistánu, ale doklady u sebe nikdo z nich neměl. Údajným Afgháncům je mezi patnácti až pětatřiceti lety. Policisté zatím zjistili, že na kamionu byly poškozené plomby.

 

 

Pětici cizinců nyní hrozí vyhoštění z České republiky. Pokud o migrantech v nákladovém prostoru věděl makedonský řidič, hrozí trest i jemu. Stíhán by pak byl za převaděčství.

 

Obdobný případ se stal i ve středu, kdy na policii volal zaměstnanec skladu v Praze 5, který informoval o černých pasažérech. Po celou dobu se ukrývali mezi melouny. Při vykládání zboží vyskákali z kamionu a rozutekli se do polí. Strážci zákona je však pochytali.

 

GALERIE: Migranti

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Běženci v kamionu - 1

han TN.cz