Koronavirus

Podle statistik zemřelo první dítě s covidem. Chyba v datech, tvrdí ÚZIS

Na Zlínsku už příliv pacientů nezvládají, nakažené převážejí do Brna
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 19:56
19.11. 2020 17:16
Téma:

Podle portálu ministerstva zdravotnictví měl v České republice poprvé zemřít s nemocí covid-19 člověk v kategorii 0-14 let. Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) však uvedl, že se jedná o chybu v datech. Celkově zemřelo v Česku už 6740 lidí. V nemocnicích aktuálně leží 6322 lidí.

Zveřejněné statistiky na portálu ministerstva zdravotnictví uvádí, že měl v Česku zemřít první člověk s covidem-19 v kategorii 0-14 let. Z informací vyplývá, že se mělo jednat o miminko, které pocházelo z Ostravska. ÚZIS následně ale pro TN.cz uvedl, že jde pouze o chybu v datech.


"Případ aktuálně řešíme. Zatím nevíme, jak k chybě došlo. Mohu každopádně potvrdit, že v České republice s covidem-19 žádné dítě nezemřelo,“ uvedla po TN.cz mluvčí ÚZIS Lenka Svobodová.

 

Tento týden přibyla také další oběť v kategorii 15-25 let. Počet obětí začal aktuálně výrazně stoupat i mezi lidmi do 35 let. Podle KHS v této kategorii s nemocí zemřelo už sedm mužů a čtyři ženy. U mladších jedinců při úmrtí většinou hrají roli přidružené nemoci. Oslabený organismus se proti koronaviru nedokáže tolik bránit.

 

 

Nejvíce lidí zatím zemřelo v kategorii 75-84 let. Více než 367 tisíc lidí se z nemoci už uzdravilo.

 

Přehled úmrtí osob s onemocněním COVID‑19 dle KHS podle věkových skupin, pohlaví a kraje místa bydliště do 15.11.2020:

 

Podle kraje: 

 

Podle pohlaví a věku:

 

V České republice za poslední dny každopádně klesá počet nově nakažených lidí. Nejnižší nárůst počtu nakažených od vypuknutí druhé vlny evidovalo ministerstvo zdravotnictví minulou neděli. Za celý den přibylo 1887 nových případů. Jedná se o zhruba poloviční množství případů než předchozí neděli. Zároveň se ale také snížil počet provedených testů.

 

 

Nákaza se nevyhýbá ani zdravotníkům. K 28. říjnu jich bylo nakaženo 15 751. Je to šestkrát více než 3. října, kdy bylo nakažených 2480 zdravotníků. 1. září bylo covid pozitivních dokonce "jen" 244 zdravotníků.

 

Nemocných napojených na dýchací přístroje prakticky neubývá. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz