vražda v německu

Afghánci se na hřišti hádali kvůli dítěti. Poté zabili mladého Němce

Německá policie zasahovala kvůli teroristické hrozbě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Z vraždy dvaadvacetiletého Němce, která se stala v Köthenu ve východoněmecké spolkové republice Sasko-Anhaltsko v noci na dnešek, podezřívá německá policie dvojici Afghánců, které už zadržela.

Podle deníku Die Welt mělo k incidentu dojít v sobotu pozdě večer na dětském hřišti, kam přišli tři Afghánci a jedna těhotná žena. Muži se měli údajně pohádat o tom, kdo je otcem dítěte.

 

Při hádce k nim přišli dva mladí Němci a situace se mezi oběma skupinami zjevně vyhrotila v násilný konflikt. Přesné informace a okolnosti nejsou známé, policie případ vyšetřuje.

 

Jeden z Němců při tomto konfliktu utrpěl vážná zranění, kterým podlehl v nemocnici. Bylo mu 22 let. Podle informace z Die Welt přičinou smrti bylo krvácení do mozku.

 

Podle dostupných informací ho měl v nemocnici navštívit jeho bratr, který byl dříve odsouzený jako extrémista a delikvent inklinující ke krajní pravici.

 

Policie zadržela dva Afghánce za podezření z vraždy. Třetí Afghánec, který byl na hřišti přítomen, zřejmě do incidentu zapojen nebyl.

 

 

Německem přitom před dvěma týdny otřásla vražda muže v Chemnitzu a stupňují se protiuprchlické nálady. Policie zatkla dva žadatele o azyl, jednoho ze Sýrie a druhého z Iráku. Následovaly rozsáhlé protesty, které se protáhly až do tohoto týdne.

rod, sei TN.cz