Problém za problémem

Další nehoda osobního vlaku. Vykolejil, když přijížděl do stanice!

Petr Zelený
Petr Zelený, Lucie Staničková
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Necelých 24 hodin po tragické srážce vlaků u Českého Brodu, kde zemřel strojvůdce a desítky cestujících se zranily, se stala na železnici další nehoda. Tentokrát vykolejil u Chrudimi osobní vlak přijíždějící do stanice.

Podle webu Českých drah vlak Os 5338 vykolejil krátce po středeční 19. hodině, když vjížděl do stanice Medlešice. Mezi nádražím a Chrudimí provoz suplují náhradní autobusy. Podle železničářů tu omezení vydrží nejspíš několik hodin.

 

"Mohu potvrdit, že vykolejil regionální vlak, který jel z Chrudimi do Pardubic. K události došlo při vjezdu do stanice Medlešice. Ve vlaku cestovali dva pasažéři a nikdo se nezranil,“ řekla TN.cz po 20. hodině policejní mluvčí Markéta Janovská. Bližší informace vzhledem k čerstvosti události neměla.

 

 

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal doplnil, že i podle jeho informací se incident obešel bez zranění. "Pravděpodobně budou pouze hmotné škody. Proč vlak vykolejil, zatím nevíme, bližší informace by měly být ještě během večera," dodal.

 

Vlak u Chrudimi vykolejil necelý den poté, co se u Českého Brodu na Kolínsku srazila jiná osobní souprava s poštovním expresem. Strojvedoucí zahynul, přes 30 pasažérů se zranilo. Fatální byla na začátku minulého týdne i srážka vlaků u Perninku na Karlovarsku. Tady zahynuli dokonce dva lidé.

 

Připomeňte si tragédii u Českého Brodu v reportáži:

 

 

GALERIE: Vykolejený osobní vlak v Medlešicích na Chrudimsku

1
/
6
Zdroj: TV Nova
V Medlešicích na Chrudimsku vykolejil vlak - 2

TN.cz