Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Spojené státy americké

Další nemocní na palubě: Úřady zadržely dvě letadla z Evropy

Letiště ve Filadelfii
Zdroj: Profimedia
Filadelfské letiště s letadly společnosti American Airlines

Pasažéři dalších dvou letadel, kteří přistáli včera odpoledne na východním pobřeží Spojených států, museli projít lékařským vyšetřením. Přitom ve středu byla na newyorském Kennedyho letišti vyhlášená karanténa na palubě letadla společnosti Emirates směřujícího do Ameriky z Dubaje.

Dvanáct lidí z celkem dvou letů společnosti American Airlines, kteří včera přistáli na filadelfském letišti, si stěžovalo na příznaky podobné chřipce. Letadla odletěla z Paříže a Mnichova.

 

"Centrum kontroly a prevence chorob ve spolupráci s filadelfskými úřady vyšetřuje pasažéry ohledně příznaků chřipky a dalších respiračních onemocnění,“ uvedl pro CNN mluvčí Centra kontroly a prevence chorob (CDC).

 


Podle CNN zatím není jasné, co je příčinou onemocnění. Cestující se potýkali s bolestí v krku a kašlem, žádný z nich však neměl horečku. Na letišti kvůli tomu muselo zůstat celkem dvě stě padesát cestujících včetně posádky, karanténa však vyhlášená nebyla. Nikdo z nich nebyl vážně nemocný a po vyšetření postupně opouštěli letiště. Výsledky vyšetření by se měli dozvědět během dneška.


Jenom den předtím skončilo v karanténě letadlo, které přiletělo do New Yorku z Dubaje. Na palubě bylo devatenáct nemocných a to včetně posádky, trápila je horečka a kašel. Tři pasažéry a sedm členů posádky převezli zdravotníci na vyšetření do okolních nemocnic.

rod TN.cz