Neštěstí na Plzeňsku

Další oběť nehody u Nýřan! Po Máše a Pepíčkovi zemřel i Josef (†24)

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
30.4. 2020 15:19
Téma:

Nejhorší noční můry se rodině, která již své tři členy ztratila při tragické dopravní nehodě na železničním přejezdu nedaleko Nýřan na Plzeňsku, se bohužel naplnily. Svým zraněním ve čtvrtek podlehl i 24letý tatínek Josef, který v osudný den seděl za volantem.

"Dnes nás bohužel opustil i Pepa, manžel Máši. Zemřel v nemocnici v Plzni na Lochotíne," svěřila se redakci TN.cz paní Jana, Josefova sestřenice. Ona i zbytek rodiny jsou zcela zdrcení a situaci snáší jen velmi těžce.

 

"Pro naši rodinu je to velké neštěstí, velká tragédie. Od pondělka, co se to stalo, tak sem byla u rodiny v Kamenném Újezdě a všichni se tam hroutí, vůbec se to nedá zvládnout," popsala paní Jana. Matka 17letého Martina, který při tragédii zahynul spolu s 23letou Mášou a pětiletým Pepíčkem, snáší prý situaci nejhůře.

 

 

K osudnému neštěstí došlo v pondělí na nechráněném železničním přejezdu lokální trati z Nýřan do Heřmanovy Huti na severu Plzeňska. V autě v tu dobu cestovalo pět lidí - 23letá Máša, 5letý Pepíček, 17letý Martin, 4letý Lukášek a 24letý Josef.

 

GALERIE: Srážka auta s vlakem - Kamenný Újezd u Nýřan

1
/
4
Zdroj: TV Nova
Srážka auta s vlakem - Kamenný Újezd u Nýřan - 1

 

Zatímco malý Lukášek se už v pondělí vrátí domů, statečný táta Josef nakonec svým zraněním podlehl. Zoufalá rodina založila transparentní účet číslo 123-1411020297/0100, jehož prostřednictvím žádá o pomoc.

 

Pomocnou ruku v těžké době rodině podala Diecézní charita Plzeň, která na poslední rozloučení s náhle zesnulými členy rodiny přispěla zhruba 50 tisíci korunami. Díky jménem celé rodiny charitě vyjádřil pan Antonín, bratr 24letého Josefa, který v osudný den seděl za volantem.

 

Částka, která bude případně vybrána na uvedeném transparentním účtu, poputuje podle vyjádření rodiny zesnulých k malému Lukáškovi a jeho sedmiměsíčnímu bratříčkovi Matyáškovi. Ti jediní po mladé rodině zůstali. Zbylí členové rodiny si uvědomují, že jim tím rodiče nahradit nedokáží, doufají však, že tak alespoň částečně budou moci žít normální život.

 

Co tragickou nehodu zapříčinilo, zatím stále není jasné. Policisté záležitost stále vyšetřují. Obyvatelé Kamenného Újezda i Nýřan jsou neštěstím zdrceni a rodině vyjadřují maximální podporu.

 

Podívejte se na reportáž:

 

TN.cz