Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Drogy na Ostravsku

Další oběti zombie drogy! Na Ostravsku se otrávilo už šest lidí!

Drogy
Zdroj: TV Nova

Českem se šíří tzv. zombie droga. V oběhu by podle policie mohlo být až několik tisíc dávek. Záchranáři evidovali už šest případů otravy touto nebezpečnou drogou.

V úterý záchranáři zasahovali u tří případů akutní otravy psychtropnou látkou, které se přezdívá spice nebo také zombie droga. Dvaatřicetiletý muž po požití drogy umřel, další muž skončil v nemocnici ve vážném stavu.

 

Drogou se otrávil i patnáctiletý chlapec, který je nyní už v domácí péči. Na rozdíl od obou mužů totiž při požití drogy nepil alkohol, proto měl slabší zdravotní potíže než oni. Policie informovala, že v tuto chvíli už ví, kdo chlapci drogu prodal.

 

Ve středu se počet otrávených podle policie zvýšil na šest. Informaci potvrdil moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel. Podle dostupných informací se jednalo o sociálně slabé lidi.


13

GALERIE: Droga Bakiba

Zdroj: Policie ČR

Bakiba - 1

Hodnocení:


 

Policie dostala hlášení od bezdomovkyně, která našla v kontejneru v Ostravě šest beden, ve kterých se droga nacházela. Jednu z nich si vzala. V krabici bylo podle Kužela zhruba 500 sáčků - každý z nich mohl obsahoval jednu až dvě dávky.

 

Kontejner se vyváží každé pondělí, byl už tudíž vyvezen na skládku. Tam ale policie nic nenašla. Popeláři si totiž nepamatují, kam odpad vyvezli. Policie se tak obává, že v oběhu by v tuto chvíli mohlo být až tři tisíce dávek nebezpečné drogy. Není však jisté, nakolik je nálezkyně krabic důvěryhodná.

 

 

"Na případu pracují desítky policistů," uvedl Kužel. Případem se zabývá i Národní protidrogová centrála.

 

Více v reportáži Televizních novin:


 

sei TN.cz