POTRAVINY NA PRANÝŘI

Další odhalení inspektorů! Toxická zelenina i nebezpečné těstoviny

Nevyhovující potraviny
Zdroj: SZPI
Téma:

Hned několik nebezpečných a závadných potravin objevili kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Mezi nimi bylo například pekingské zelí, ve kterém bylo překročeno množství pesticidu, nebo bezlepkové těstoviny. Ty pro změnu obsahovaly lepek.

Pekingské zelí objevili inspektoři v areálu firmy Jilemnická obchodní společnost. Byl v něm téměř čtyřnásobně překročen maximální limit reziduí pesticidu dimethoatu. Zelenina byla do České republiky dovezena z Polska.

 

Víno Fonda Real, ve kterém byla patrná silná oxidáza, odhalila kontrola ve večerce Kim Hoa Nguyen v Chocni na Ústecko-Orlicku. "Oxidáza vína je vadou, kdy víno má většinou velmi vysokou až nahnědlou barvu a chuť a vůni po jablkách," popsali inspektoři. Bílé suché víno je původem ze Španělska a jeho distributor je Vinařství Mutěnice, s.r.o. z Mutěnic.

 

Problém byl také u dalšího vína. Pan Jaroslav Vaďura z Polešovic prodával Frankovku označenou jako moravské zemské víno. Inspektoři však odhalili, že bylo vyrobeno z hroznů, které nebyly sklizeny na území Moravy.

 

 

Neprošly ani těstoviny Sotelli Kingdom of Taste Pasta Gluten free Macaroni. Podle obalu má totiž jít o bezlepkovou potravinu, opak byl ale pravdou. "Výrobek obsahoval alergen - lepek v množství větším, než je přípustné pro potraviny označené jako bezlepkové či bez lepku," informovala SZPI. Také tento výrobek je původem z Polska, inspektoři na něj přišli ve velkoobchodě Flosman.

 

Ani tavený sýr s paprikou značky Brick se kontrolorům nezamlouval. Výrobek z Polska totiž obsahoval nižší obsah tuku v sušině, než bylo uvedeno na obale. Takové balení odhalili v Jednotě v Jindřichově Hradci.

 

GALERIE: Inspektoři odhalili nevyhovující potraviny

1
/
10
Zdroj: SZPI
Nevyhovující potraviny - 10

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pan TN.cz