Koronavirus

Další omezení pro Čechy v cizině. Bez roušky v Řecku nenakoupíte

V obchodě s rouškou - 1
Zdroj: Getty Images
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 20. 7. 2020
Téma:

Řecká vláda obnovila povinnost nosit roušky ve všech obchodech. Dosud zakrytí úst a nosu pouze doporučovala. Opatření se dotkne i Čechů, kteří jsou v zemi na dovolené. Za jeho porušení navíc hrozí nezanedbatelná pokuta.

Řecko, které na koronavirovém semaforu patří k bezpečným zemím, opět zavedlo povinnost nosit roušku při nakupování. Tamější vláda o tom rozhodla v pátek, nařízení začalo platit už o víkendu.

 

Informoval o tom portál gtp.gr. "Pro lidi nejspíš nebude složité tohle opatření dodržovat," uvedl náměstek ministra pro rozvoj a investice Nikos Papathanasis.

 

Pokud si zákazních v prostoru prodejny roušku nenasadí, může dostat pokutu až do výše 150 eur, tedy téměř čtyři tisíce korun. Kontroly budou podle Papathanasise velmi přísné. "Nikdo však nechce během této krize rozdávat pokuty," apeloval na občany i turisty, aby opatření respektovali.

 

 

Pro Čechy, kteří na dovolenou vyrazili do zahraničí, se nejedná o první omezení. V řadě zemí stále platí zpřísněné podmínky například v hotelech, zejména v jejich restauracích. Chorvatsko po turistech požaduje i vyplnění formuláře s přesnými údaji o pobytu.

 

Řecko eviduje 3983 případů nákazy nemocí Covid-19, z toho se už 1374 lidí uzdravilo. Za poslední den přibylo 19 infikovaných. Koronaviru tam podlehlo 194 pacientů. Nařízení nosit roušku platí zatím do neděle 26. července.

TN.cz