nechtěný mazlíček

Další prasátko málem umřelo! Tentokrát ho lidé našli v popelnici

Téma:

Do kontejneru na komunální odpad v Pardubicích někdo vyhodil živé sele. Jeho nářek slyšeli lidé, kteří si mysleli, že je uvnitř dítě. Zvíře bylo vystresované, ale v pořádku. Kdyby popelnici vyvezli pracovníci technických služeb, skončilo by nejspíš v drtiči odpadu.

Žena, která vytočila linku městské policie, zvířeti zachránila život. Jeho kvičení prý nešlo přeslechnout. "Takový nález zvířete jsme tu ještě neměli," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová. Nejspíš jde o nechtěný dárek.

 

Podle chovatelů miniprasátko nemá rádo malý prostor, potřebuje výběh a zateplenou venkovní boudu. Čuník možná někomu přerostl přes hlavu, a tak mu chovatel připravil trýznivý konec života.

 

Kontejnerové stání v Polabinách se nachází blízko rušné silnice. Zvíře majitel vyhodil do jedné z popelnic. A zatím se zdá, že ho nikdo u toho neviděl. Kdyby byli popeláři rychlejší, zvíře by v jejich autě našlo smrt. "Pokud zjistíme pachatele, věc bude předána policii," uvedl Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice.

 

 

Sele skončilo v záchranné stanici. Bylo vystresované, ale v pořádku. Jenže podle strážníků v popelnicích často končí i další živá zvířata.

 

Nejčastějí to bývají koťata v období května. Svého majitele omrzelo podobné prasátko i na Plzeňsku. Neznámý člověk ho vypustil v chatové oblasti a čuník obrátil na zahradě vzhůru nohama jak trávník, tak i záhony. Podařilo se ho odchytit a teď už spokojeně ryje v záchranné stanici.

reg/Petr Brzek TN.cz