Pátrá po něm policie

Další přepadení pumpy! Ženu ohrožoval pachatel nožem. VIDEO

Téma:

Policisté z Pardubického kraje žádají veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém pachateli, který v neděli večer přepadl pumpu v Rozhovicích u Heřmanova Městce. Lupič pumpařku ohrožoval nožem, v druhé ruce měl slzný sprej, který nakonec proti ženě použil. Pumpu přepadli ve středu také v Rumburku na severu Čech.

Muž na malou čerpací stanici v obci Rozhovice na Chrudimsku přišel po půl osmé večer. Obličej si maskoval kuklou. Zachytily jej ale bezpečnostní kamery.

 

"Neznámý pachatel požadoval vydání všech peněz a krabičku cigaret. V obavě o svůj život mu peníze i cigarety obsluha vydala. V ruce držel nůž a slzotvorný prostředek, který použil proti obsluze. Ke zranění osob nedošlo," informovala policejní mluvčí Renata Štěpánková.

 

Policisté uvedli, že pachatel je muž silnější postavy, měří okolo 175 cm. Na sobě měl šedozelenou šusťákovou bundu a kalhoty. Pachateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Informace, které by k jeho dopadení vedly, přijmou policisté na lince 158 nebo na každé služebně.

 

 

 

Jejich rumburští kolegové vyšetřují přepadení pumpy, k němuž došlo v Rumburku 12. prosince. V souvislosti s vyšetřováním hledali pětadvacetiletého Poláka. Muže policie dopadla v úterý ráno na základě podnětů od veřejnosti.

 

Policisté stále pátrají také po dvou lupičích, kteří na začátku prosince přepadli pumpu v Nelahozevsi na Mělnicku. Hned po vstupu do prodejny jeden z pachatelů zastřelil osmapadesátiletou pumpařku Janu. Pachatelé z pumpy odnesli kasu a část zboží.
 

vbo TN.cz