boj s koronavirem

Další případ indické mutace? V ostravské nemocnici skončil diplomat

Koronavirus v ostravské nemocnici
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 18:20
13.5. 2021 17:06
Téma:

Do Fakultní nemocnice Ostrava ve čtvrtek přivezli z Polska českého diplomata, který se v Indii nakazil koronavirem. Jeho stav je stabilizovaný, v současné době leží v izolaci ve speciálním podtlakovém pokoji a čeká na testy.

Českého diplomata převezli na Kliniku infekčního lékařství. Podle mluvčí nemocnice Petry Petlachové leží ve speciálním podtlakovém pokoji, který má zamezit, aby se jakýkoliv virus šířil z místnosti ven. 

 

"Stav muže je stabilizovaný," sdělila TN.cz s tím, že nyní ho čekají testy a další vyšetření. "Na základě výsledků lékaři rozhodnou o dalším postupu," dodala Petlachová.

 

 

Ministerstvo zahraničí zopakovalo, že česká ambasáda v Dillí využila k evakuaci pracovníka polského zvláštního letu. Jako důvod uvedlo jeho zdravotní stav a komplikace spojené s covidem-19.

 

Český diplomat byl nejprve hospitalizován ve Varšavě. Nebyl totiž schopný bezpečného převozu do Česka. "Mohu potvrdit, že dnes byl tento diplomatický pracovník zastupitelského úřadu v Dillí převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě. Jeho zdravotní stav se postupně lepší. Repatriace tedy proběhla v pořádku," sdělila ve čtvrtek mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

 

Kdyby se u diplomata potvrdila indická mutace koronaviru, šlo by nejméně o třetí případ, který museli hygienici v Česku řešit. Už dříve v Praze potvrdili indickou mutaci u člověka z Indie a potvrzen je i případ této varianty v Hradci Králové. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz