Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.6. 2018 18:05
Minuty od tragédie

Další případ! Matka zabouchla miminko v autě, hasiči rozbili okno

Záchrana dítěte z auta - Karlovy Vary - 3
Zdroj: HZS Karlovarského kraje
Ilustrační foto

Už podruhé za jediný týden museli hasiči vysvobodit z auta malé dítě. Tentokrát ho tam alespoň rodiče nenechali úmyslně. Maminka dcerku omylem zabouchla i s klíčky v autě na parkovišti před karlovarským obchodem. Hasiči museli rozbít okýnko.

Případy, kdy musejí z auta vysvobodit malé dítě nebo domácího mazlíčka, řeší hasiči čím dál častěji. Spolu s rostoucími teplotami je také situace vážnější. Pokud venku panuje tropická třicítka, uvnitř rozpáleného auta může stoupnout až na neúnosnou mez.

 

Takovou situaci řešili v úterý karlovarští hasiči. Maminka zaparkovala před jedním z obchodních domů a až když vystoupila a zabouchla dveře, uvědomila si, že uvnitř zůstala osmiměsíční dcera i s klíčky. Okamžitě proto přivolala pomoc.

 

"Hasiči tentokrát museli zvolit násilný vstup do auta, kdy rozbili jedno boční okno tak, aby se mohli dostat do vozidla, vysvobodit malé dítě a předat jej matce," popsal zásah mluvčí hasičů Martin Kasal. Miminko bylo v pořádku.

 

 

13

GALERIE: Záchrana dítěte z rozpáleného auta

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Záchrana dítěte z auta - Karlovy Vary - 1

Hodnocení:

 

U podobného případu zasahovali krajští hasiči už minulý čtvrtek (31. května) v Chebu. Řidička znovu omylem zabouchla malé dítě v autě i s klíči. Hasičům se podařilo otevřít vůz bez násilí, aniž by ohrozili zdraví dítěte. Poté ho předali matce.

 

Minulé pondělí (30. května) šokoval Česko případ z brněnského parkoviště, kde rodiče záměrně nechali malou holčičku v autě a odešli nakupovat. Kolemjdoucí naštěstí přivolal pomoc, dívenka ale v rozpáleném prostoru trpěla přes 20 minut.

 

 

Hasiči opakovaně varují, že následky mohou být pro dítě nebo zvíře ponechané v rozpáleném autě fatální. "Pokud se to komukoliv stane a nemůže sám během několika málo minut sehnat náhradní klíče od auta, radí záchranáři neotálet a ihned zavolat na místo pomoc," nabádá Kasal. V takovém případě rozhodují minuty.

epa TN.cz