koronavirus na slovensku

Další případy koronaviru v Bratislavě: řidička i učitelka. Slováci zavírají školy

Testování
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 9. 3. 2020
Téma:

V Bratislavě byly potvrzeny dva nové případy nákazy virem COVID-19. Jedna z nakažených žen je řidička bratislavské tramvaje, druhá je učitelka mateřské školky, informuje portál TVnoviny.sk. Jedná se tak celkem o pět případů nákazy od minulého týdne. V Bratislavě i dalších městech budou preventivně uzavřené všechny školy na tento týden.

Na Slovensku se nákaza Covid-19 objevila u prvního pacienta v pátek. Aktuálně naši východní sousedé uvádějí pět pacientů s koronavirem, informovala mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová. A dodala, že dnes není „potvzen žádný nový případ.“ 

 

Naposledy byly potvrzeny nové výskyty během neděle. Eliášová upřesnila, že se jedná o dvě ženy ve věku 47 a 58 let. „U 47leté ženy byla potvrzena pozitivní cestovatelská anamnéza, 58letá žena se nakazila od příbuzných v Kitsee. A protože pracuje v mateřské školce v Bratislavě, místní úřad rozhodl o uzavření této školky od 9. do 22. března.“

 

 

Školka se minulý týden informovala, zda někdo z jejich zaměstnanců nebyl v kontaktu s nakaženou osobou. Dva dni po tomto ověřování se ale učitelka do styku s virem Covid-19 dostala, poté ale šla do školy. Tam byla v kontaktu se svými kolegy i dětmi. Proto bylo rozhodnuto o okamžitém uzavření budovy.

 

Primátor hlavního města Matúš Valla infromoval, že základní, umělecké i mateřské školy zůstanou od úterý 10. března do konce týdne zavřené. Stejný postup zvolil také Trnavský samosprávní kraj nebo Trenčín.

TN.cz