OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU

Další problém v továrně na vakcíny. Vyhodit musí desítky milionů dávek

Vakcína Johnson & Johnson
Zdroj: Profimedia
Brabec Martina
Martina Brabec
12.6. 2021 22:45
Téma:

V Americe musely být zničeny desátky milionů vakcín proti koronaviru od firmy Johnson&Johnson. Ty byly vyrobeny v závodě v Baltimoru, ve kterém už se jednou problémy objevily.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) oznámil, že několik šarží vakcíny Jannsen nesmí být použito. Úřady o podrobnostech oficiálně neinformovaly. Podle agentury AP by mělo být zničeny desítky milionů vakcíny.


Vakcíny vyrobila společnost Emergent BioSolutions, která je součástí zásobovacího řetězce vakcín od Johnson&Johnson. Do problémů se firma dostala již v dubnu. Tehdy musela být dočasně pozastavena výroba a vyhozeno bylo zhruba 15 milionů vakcín. Důvodem byla kontaminace s vakcínou od firmy AstraZeneca, která se v závodě také vyrábí. 

 

 

FDA nyní rozhoduje o tom, zda výrobu v závodě opět spustí. Všechny vakcíny dosud použité v USA od firmy Johnson&Johnson byly vyrobeny v Nizozemsku. 300 tisíc vakcín z Baltimoru ale dostala Kanada, která je ovšem odmítla použít. 

 

V Česku zatím očkování pokračuje bez větších problémů. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, kdy by mohlo začít očkování dětí od 12 let:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz