Rozkopané Česko

Další problémy na dálnicích: Hromadná výměna svodidel!

Svodidla na dálnici
Zdroj: Mediafax
Téma:

Čeští řidiči využívající dálnice už řadu měsíců bojují s tím, že je asfalt rozkopaný a provoz na mnoha místech vedený méně jízdními pruhy. A nyní se k tomu přidává ještě největší výměna svodidel v historii.

A není asi překvapením, že takhle rozsáhlá stavební akce nepříznivě ovlivňuje provoz. A jak upozorňuje MF DNES, v následujících týdnech a měsících se šoféři zlepšení situace nedočkají.


SWtát totiž výměnu svodidel financuje z evropských dotací a ty musejí být vyčerpané do konce roku, takže už moc času nezbývá.


Deník upozorňuje, že kvůli stavebním pracím cesta po dálnici z Prahy do Liberce netrvá hodinu jako jindy, ale může se ve špičce snadno protáhnout až na trojnásobek této doby.Dopravní problémy se pochopitelně netýkají jen dálnice mezi Prahou a Libercem - svodidla se totiž mění v podstatě na všech dálnicích v Česku. Na spoustě míst přitom probíhají jiné opravy a provoz se tak ještě více zhoršuje.


ŘSD přitom mění i svodidla, která jsou jen pár let stará a rozhodně ještě nepatří do starého železa. A ta původní putují zpátky do skladu, kde budou čekat na nové použití.

Související témata:
pez TN.cz