Mimořádná situace

Další problémy v Praze! Porucha uzavřela Masarykovo nádraží

Železnici v hlavním městě v neděli opět zastihly potíže. Kvůli poruše trakčního vedení bylo ráno uzavřeno Masarykovo nádraží. Komplikace se podařilo odstranit až k večeru.

Den poté, co pražskou železnici ochromila porucha vedení mezi Vršovicemi a hlavním nádražím, potrápila cestující další mimořádnost. Kvůli poruše trakčního vedení byl v neděli brzy ráno zastaven veškerý provoz na Masarykově nádraží.

 

"Ještě jsem ve vlaku dospával. Pamatuju si, že jsme byli normálně v Libni a pak koukám, že místo na Masaryčce stojíme na hlavním nádraží," řekl redakci TN.cz cestující, který do Prahy cestoval prvním ranním osobním vlakem z Kolína.

 

Omezení se dotklo osobních vlaků ve směru Kralupy nad Vltavou, Kolín a Lysá nad Labem. Provoz od Kolína byl přesměrován na hlavní nádraží. Tam ráno zajížděly i další spoje, které by jinak končily na Masarykově nádraží.

 

Dopoledne ale vlaky od Kralup nad Vltavou končily v Holešovicích, z Lysé nad Labem se cestující zase dostali jen do Vysočan. Do centra mohli cestovat metrem na platný lístek na vlak.

 

Podle stránek Českých drah mělo omezení původně trvat do 10 hodin dopoledne, opravy se ale protahovaly a nakonec bylo nádraží zprovozněno až kolem sedmé hodiny večer.

 

 

Komplikace to byla ale výrazně menší oproti tomu, co pražskou železnici postihlo v sobotu. Porucha mezi hlavním nádražím a Vršovicemi ovlivnila dopoledne velkou část spojů z Prahy, protože nebylo možné na hlavní nádraží přistavovat soupravy z odstavného nádraží. Vlaky tak odjížděly z hlavního města i s dvouhodinovým zpožděním.
 

Související témata:
vbo TN.cz