Chyběly doklady

Další problémy: Strážníci našli tunu neznámého kuřecího masa

Téma:

Městská policie v Českém Krumlově odhalila více než tunu neoznačeného kuřecího masa. Strážníci si všimli dvou podezřelých dodávek. Jedna z nich maso převážela bez chladicího zařízení. Případ už řeší veterináři i policie.

Strážníci si podezřelých dodávek všimli při běžné kontrole. Auta stála na čerpací stanici a panoval kolem nich čilý ruch. Řidiči přistavili dodávky zadními částmi k sobě a přehazovali přepravky z jednoho auta do druhého.

 

V celkem jednašedesáti bednách byla více než tuna kuřecího masa, ke kterému nikdo z přítomných nedokázal doložit patřičné doklady. Jedna z dodávek dokonce neměla ani chladící zařízení, které je nutné k převozu masa. Podle městské policie mělo jedno z aut českou poznávací značku, druhé rakouskou.

 

Na místo dorazila i státní policie a také veterináři, kteří maso okamžitě označili modrou barvou a nařídili jeho likvidaci v kafilérii. V Českém Krumlově to přitom není poprvé, kdy se podařilo odhalit nelegální dodávku masa.

 

 

Před zhruba dvěma měsíci tam při namátkové kontrole zastavili podezřelou dodávku celníci. V zavazadlovém prostoru pak objevili tři desítky kilogramů syrového hovězího masa, které mělo směřovat do jedné restaurace v Českém Krumlově.

 

Cizinec, který auto řídil, nebyl tehdy schopný předložit k masu jakýkoliv doklad a také ho převážel v naprosto nevyhovujících podmínkách.

pan, Michaela Klárová TN.cz