Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2018
video bratislava

Další protest: Za slušné Slovensko demonstrovalo 30 tisíc lidí

Bratislava demonstruje Za slušné Slovensko
Zdroj: TV Markíza

Další demonstrace za slušné Slovensko se v neděli uskutečnily u našich východních sousedů. V Bratislavě se sešlo asi 30 tisíc lidí. Druhé menší shromáždění naplánovali organizátoři ve východoslovenském městě Humenné.

Protestující žádají odvolání policejního prezidenta Tibora Gašpara a prokurátora Dušana Kováčika. Zároveň mají požadavek na změnu způsobu volby těchto postů, uvedly tvnoviny.sk.

 

Gašpar je podle nespokojené veřejnosti příliš propojen s oligarchy i vládnoucí stranou Smer Róberta Fica. Informace o jejich vzájemných vztazích vypluly na povrch po vraždě novináře Jána Kuciaka, který se zabýval odhalováním vztahů mezi politiky a podnikateli.


Protest v Bratislavě:

 

Nový premiér Peter Pellegrini dnes uvedl, že má Tibor Gašpar jeho důvěru. "Nebudu se vyjadřovat k personálním otázkám v Policejním sboru. Respektuju názor ministra vnitra," řekl dnes televizi TA3. "Gašpar je naprostý profesionál. Nestačí říct, že nedůvěřujeme policii, protože Gašpar. Musíme říct, na základě čeho, jakých konkrétních věcí, nedůvěřujeme policii," dodal Pellegrini.

TN.cz