Rodina se rozpadá

Další rána pro královskou rodinu! Přijde o jednoho člena

David Armstrong-Jones s manželkou
Zdroj: Profimedia
Michaela Trochová
Michaela Trochová
19.2. 2020 10:47
Téma:

Smůla jako by se přilepila na britskou královskou rodinu a ne a ne pustit. Tentokrát královně vehnal slzy do očí jeden z jejích synovců.

Trochu klidu by si zasloužila nejen britská královna Alžběta II., ale i celá královská rodina. Plné ruce práce má s odchodem prince Harryho a jeho rodiny, i se skandálem kvůli sexuálnímu zneužívání, který vyhnal do ústraní prince Andrewa, nejmladšího syna královny Alžběty.

 

Další nemilá zpráva pro její veličenstvo tentokrát přišla od jejího synovce, Davida Armstronga-Jonese (58), syn královniny sestry princezny Margaret. Ten se téměř po sedmadvaceti letech rozhodl rozvést se svou manželkou Serenou.

 

David sice nenosí titul prince, protože se královské tituly udělují jen přes otce, honosí se ale titulem hrabě a je dvacátým v linii možných nástupců na královský trůn. Účastní se také veřejného života a povinností královské rodiny, v roce 2002 stál například po boku prince Charlese, vévody Andrewa a hraběte Edwarda čestnou stráž na pohřbu královny Elizabeth.

 

 

"Hrabě a hraběnka ze Snowdonu se přátelsky shodli, že jejich manželství skončilo a dohodli se na rozvodu," potvrdil rozpad manželství tiskový mluvčí obou manželů. Pár má dvě děti, dvacetiletého syna Charlese a sedmnáctiletou dceru Margaritu, které jsou v linii nástupců na trůn hned v závěsu za svým otcem.

 

David má civilní povolání, vede firmu zaměřenou na prodej nábytku a interiérový design, navíc je předsedou aukční síně Christie's.

 

Jen před týdnem přitom přišlo oznámení, že po 12 letech se se svou kanadskou manželkou Autumn (42) rozvádí nejstarší a první vnuk britské královny Alžběty II. Peter Phillips (42). Nejstarší syn princezny Anne a Marka Phillipse se tak stal prvním z osmi vnoučat královny Alžběty II., Které se rozvedlo.

TN.cz