Dovolání k Nejvyššímu soudu

Další rána pro Kramného: Soud opět smetl jeho námitky!

Petr Kramný před Nejvyšším soudem v Brně
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Téma:

Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného v případu křivého obvinění policisty. Kramný podle obžaloby tvrdil, že ho vyšetřovatel při výslechu bil a ponižoval. To se ale neprokázalo.

Odmítnutí dovolání TN.cz potvrdila advokátka Kramného Jana Rejžková. "Zatím rozhodnutí nemohu dopodrobna komentovat, protože ho mám k dispozici pouze velmi krátce," uvedla právnička.

 

Uznává, že Nejvyšší soud zamítá drtivou většinu dovolání, kterými se zabývá. "Ale alespoň mi odpověděli na otázku, zda je možné jako důkaz použít úřední záznam z úplně jiného řízení," přemítá Rejžková.

 

Ta zatím neví, zda odmítnutím dovolání kauza křivého obviněníí končí, či ne. "To záleží na mém klientovi. Předpokládám, že se mi velmi brzy ozve, protože příslušné dokumenty obdrží také," doplnila advokátka.


 

Soudy Kramnému za křivé obvinění policisty nikdy trest neuložily, vždy rozhodly jen o vině. Soudci totiž dospěli k závěru, že když byl Kramný odsouzen na 28 let za vraždu manželky a dcery, je nadbytečné ukládat mu další trest odnětí svobody.

 

Celá kauza se rozběhla poté, co se objevily informace, že Kramného měl vyšetřovatel zmíněné vraždy při výslechu ponižoval a dokonce bít. To ovšem policista odmítl, očistilo ho i vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Kramný se později hájil tím, že stížnost na vyšetřovatele sepsal a podal jeho tehdejší advokát bez jeho vědomí.

 

Pusťte si loňskou reportáž o případu:


VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz