problémový e-shop

Rána pro Slovákovou, její roušky podle testu žadné stříbro neobsahují

Jan Mareš
Jan Mareš
Publikováno 12. 6. 2020
Téma:

Policie vyšetřuje hvězdu sociálních sítí Nelu Slovákovou. Ta nabízí na svém e-shopu roušky, o kterých tvrdí, že jsou účinnější než ty, které si lidé šíjí doma. Technická univerzita v Liberci je pro web extra.cz podrobila zkoumání a její tvrzení vyvrátila.

Roušky prodává Nela Slováková na svém e-shopu za necelé tři stovky a tvrdí, že mají membránu z aktivního stříbra. Web si je nechal otestovat Technickou univerzitou v Liberci. "Je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost," stojí ve vyjádření univerzity.

 

Testy prokázaly, že v roušce žádné aktivní stříbro není. "Lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii," uvádí univerzita.

 

"To není test na aktivní stříbro nebo na stříbro, ale je to test na propustnost," reagovala Slováková.

 

Vzorky si prý vyžádala už kriminálka. "V souvislosti s možnou podvodnou nabídkou roušek na internetu prověřují jihomoravští policisté několik případů," sdělil mluvčí policie Pavel Šváb.

 

 

Zbožím z jejího e-shopu se zabývá také Česká obchodní inspekce, která během koronavirové krize dostala na e-shop přes 150 podnětů. "Ta podání chodila nejčastěji v době takzvané koronakrize, stěžovali si na nedodání objednaného zboží, zároveň si někteří také stěžovali na kvalitu," potvrdil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

 

"Ty roušky jsou naše se stříbrem a tam svědčí nebo budou o tom svědčit veškeré výsledky od policie i od České obchodní inspekce," sdělila Slováková, která nemá se svými rouškami moc štěstí. Původně prezentovala jejich účinnost s potvrzením o testech z Univerzity Tomáše Bati. Jenže univerzita oficiálně žádné testy nedělala. Udělal je její zaměstnanec, který kvůli tomu už zaměstnancem není.

TN.cz