Smutná zpráva

Smrt kosí herecké veterány! Po Nesvadbovi a Skopečkovi odešla další hvězda

Božena Böhmová
Zdroj: Photo © Miloš Schmiedberger
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 28. 7. 2020
Téma:

Českou hereckou scénu zasáhla další smutná zpráva. Ve věku 95 let zemřela v sobotu divadelní a filmová herečka Božena Böhmová. Excelovala v seriálech jako Chalupáři, Žena za pultem nebo Nemocnice na kraji města.

Po Milošovi Nesvadbovi (95) a Janu Skopečkovi (94) je to v posledních dnech třetí smutná zpráva z českého filmového světa. O smrti slavné herečky informoval na svém facebooku spisovatel Miroslav Graclík. Ten s Böhmovou mluvil naposledy letos v lednu. Před rokem s ní udělal velký rozhovor.


"Byla hovorná, vzpomínala na své kolegy i role. Sice už byla upoutána na vozík, ale obdivoval jsem, že v 94 letech jí to ještě tak myslí,“ zavzpomínal na facebooku Graclík.

 


Rodačka z Přísečné u Českého Krumlova byla známou divadelní herečkou. V době minulého režimu prošla celou řadou rolí a angažmá. V roce 1962 se odstěhovala do Prahy a mimo jiné se začala objevovat před filmovou kamerou.


Diváci si ji jistě budou pamatovat v roli sálové sestry v seriálu Nemocnice na kraji města. V Ženě za pultem ztvárnila mrzutou prodavačku Mlynářovou, v Chalupářích zase manželku předsedy JZD, kterého hrál Jiří Větrovec.

 


Výrazné role mě i ve filmech. Zahrála si například ve snímku Ten svetr si nesvlíkej, Příště budeme chytřejší, staroušku nebo Já to tedy beru, šéfe.


Herečka se prosadila také v rozhlase, nebo dabingu. Její hlas je možné slyšet v legendární pohádce Mrazík z roku 1964.

TN.cz