Další zvýšení

Další řetězec zvyšuje mzdy! Penny Market přidá pokladním 2 tisíce

Penny Market - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia, Robert Zlatohlávek / Empresa Media
Ilustrační foto
Téma:

Obchodní řetězce působící v České republice pokračují v navyšování mezd. Den potom, co přidání zaměstnancům oznámilo Tesco, zveřejnil zprávu o zvýšení mezd také Penny Market. Pokladní budou od srpna brát minimálně 20 tisíc korun.

Pro pracovníky Penny Marketu představuje poslední zvýšení mezd, na které se mohou těšit od srpna, už druhé letošní přidání. Od března zvýšil řetězec zaměstnancům mzdu na stávajících 18 tisíc. Teď pokladním přidává znovu.

 

Pokladní v první mzdové úrovni si od 1. srpna budou brát 20 000 korun. "Každý rok je také zaručeno automatické zvyšování mzdy," uvedl jednatel Penny Marketu Martin Peffek.

 

"Naším cílem je zatraktivnit podmínky pro všechny pozice na prodejnách a také ocenit zkušené zaměstnance, kteří jsou v Penny Marketu už dlouho. Investice do nich jsou jednou z dlouhodobých priorit naší společnosti," dodal Peffek.

 

Vloni Penny Market zvýšil zaměstnancům mzdy v průběhu roku dvakrát. Kromě pracovníků v supermarketech se na navýšení mohou těšit i zaměstnanci logistických center.

 

 

Postup Penny Marketu chválí i zástupci dvou odborových organizací, které zaměstnance řetězce zastupují - Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb a Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR.

 

"Jsme velmi rádi, že se se společností Penny vede dlouhodobě kvalitní sociální dialog. Výrazné navýšení mezd od 1. srpna 2018 je toho důkazem. Zaměstnanci obchodu si za svou nelehkou práci zaslouží odpovídající ohodnocení,“ říká Renáta Burianová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.

 

 

Penny Market nabízí i další benefity - pět týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 80 korun, vánoční poukázky a systém benefitních bodů, které mohou uplatit v lékárnách, optikách nebo na kulturních akcích.

 

V úterý oznámilo zvýšení mezd Tesco. Jeho pracovníci si od července přilepší o 17 %. Od června přistoupil ke zvýšení mezd také Kaufland, jehož zaměstnanci dostávají nyní nejméně 24 tisíc korun. Mzdy zvyšovaly i další řetězce - na co také zaměstnance lákají čtěte ZDE.
 

vbo TN.cz