Návrat k normálu

Další rozvolnění v Chorvatsku! Vrací se noční život, ale přišlo i varování

Chorvatsko - rozvolnění
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
11.6. 2021 14:22
Téma:

Chorvatsko pokračuje v návratu k normálnímu životu. Od soboty se rozvolňují další opatření, týkají se zejména otevírací doby restaurací, kaváren nebo barů. Tamější ministr vnitra Davor Božinović promluvil i o pravidlech sledování zápasů letošního evropského fotbalového mistrovství, spousta Chorvatů i turistů se totiž chystá fandit u televizních obrazovek v hospodách. Prioritou je podle něj udržet covid-19 na uzdě.

Chorvatsko pokračuje v rozvolňování protikoronavirových opatření. Změny v pátek oznámil tamější ministr vnitra Davor Božinović, platit začnou už od soboty. Upozornil na to portál Dnevnik

 

Restaurace, kavárny, hospody nebo bary budou moct mít otevřeno až do půlnoci. Dosud musely zavírat už ve 23 hodin. Uvolnění otevírací doby platí i pro jiné podniky a také hromadné akce. Radost z toho budou mít nejenom provozovatelé, ale i turisté, kteří si na dovolené chtějí alespoň trochu užít nočního života.

 

Dát si v Chorvatsku kávu, pivo nebo jiný drink v podniku je možné s negativním testem, uzavřeném očkování nebo s potvrzením o prodělání covidu v uplynulých 180 dnech. Přicestovat do země přitom lze už po první dávce očkování.

 

 

Božinović varoval před porušováním pokračujících opatření během evropského fotbalového šampionátu, který v pátek začíná v Římě a potom se přesune do Londýna. Chorvaté i turisté budou zápasy podle očekávání chtít sledovat v hospodách nebo kavárnách.

 

To podle ministra mohou, v podnicích by se však kvůli fotbalu neměly srocovat davy. "Nesmíme se chovat, jako by žádná epidemie už nebyla. Musíme dostát slibu zahraničním turistům, že cestují do bezpečné země," uvedl Božinović.

 

Ve středu 16. června navíc hraje Chorvatsko proti Česku. V chorvatských podnicích tak možná půjde do tuhého.

 

Podívejte se, jaká pravidla platí pro Čechy při cestě do Chorvatska:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz