Nevhodný tweet

Další trable Elona Muska. Kvůli vtípku musí opustit místo v Tesle

Téma:

Vizionář Elon Musk čelí dalším problémům kvůli kontroverzním výrokům na Twitteru. Jeden z nejslavnějších světových byznysmenů, jehož majetek se odhaduje na více než 440 miliard korun, kvůli tomu končí v čele správní rady automobilky Tesla. Ta teď přichází o obrovské peníze.

Průkopník elektrických aut, dobyvatel vesmíru, vizionář, jeden z nejbohatších a nejúspěšnějších mužů planety - tak by se dal výkonný ředitel společností Tesla a Space X Elon Musk popsat v několika slovech.

 

V poslední době ale Musk řeší jeden problém za druhým - za svůj poslední kontroverzní příspěvek na Twitteru zaplatí pokutu přes 440 milionů korun a končí jako předseda správní rady Tesly. Musk na Twitter - prý v žertu - napsal, že uvažuje o převzetí Tesly a stažení akcií z burzy. Poškodit tím měl jak investory, tak obchodníky s cennými papíry.

 

"Elon Musk je tváří Tesly 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Chápu, že je pod velkým tlakem, ale měl by jít příkladem. Neznám žádného jiného výkonného ředitele, který by něco takového udělal," vyjádřil se americký analytik Dave Sullivan.

 

 

Výkonným ředitelem sice zůstává - mnozí kritici si ale myslí, že by Tesla udělala nejlíp, kdyby se ho zbavila. Žádný neúspěch ještě Muska nepoložil. Několik prvních raket Space X po startu explodovalo. Teď jeho společnost vozí dodávky na mezinárodní vesmírnou stanici a brzy chce vyslat prvního turistu směrem k Měsíci.
 

Související témata:
Ema Klementová, sei TN.cz