Americké vyšetřování

Další skandál královské rodiny: Princ Andrew bojkotuje vyšetřování v USA!

Ema Klementová
Ema Klementová
Publikováno 28. 1. 2020
Téma:

Syn královny Alžběty, princ Andrew, nespolupracuje s americkými úřady v případu Jeffreyho Epsteina. Epstein byl odsouzený za sexuální obtěžování a čelil dalším obviněním. Minulý rok spáchal sebevraždu. Princ Andrew se s ním údajně přátelil. Zapletení do sexuálních skandálů ale popírá.

Britská královská rodina nezažívá právě jednoduché časy. Sotva se uklidnila situace kolem prince Harryho a jeho ženy Meghan, kteří se rozhodli vzdát se svých královských rolí, vrací se na titulní strany světových médií kauza prince Andrewa.

 

Američtí vyšetřovatelé se s princem Andrewem údajně snaží spojit kvůli skandálům Jeffreyho Epsteina už od loňského listopadu. Andrew před pár měsíci tvrdil, že je s úřady ochotný spolupracovat. Zatím to ale neudělal.

 

"Newyorský jižní okrsek a FBI kontaktovaly právní zástupce prince Andrewa a žádaly o jeho výslech. Zatím poskytuje nulovou spolupráci," stěžuje si státní zástupce Geoffrey Berman.

 

 

Jeffreyho Epsteina v USA odsoudili za to, že nabízel k prostituci nezletilou dívku a čelil dalším obviněním v souvislosti se sexuálním obtěžováním. Loni v srpnu spáchal v cele sebevraždu. Mezi ženy, které Epsteina obvinily, patří také Virginia Guiffreová. Ta tvrdí, že byla v sedmnácti letech donucena k pohlavnímu styku se synem královny Alžběty.

 

"Vytrvalé odmítání prince Andrewa spolupracovat s úřady poté, co dal najevo, že bude připravený vypovídat, vznáší ještě více otázek," má jasno ženin advokát.

 

Princ Andrew skandál ještě vyostřil, když v listopadu řekl, že svého vztahu s Epsteinem nelituje.

pez TN.cz